Yazı Detayı
13 Ağustos 2017 - Pazar 20:54 Bu yazı 382 kez okundu
 
GECE BEKÇİLERİ YADA KARTALLARI
Kırık Kalem
 
 

Hükümeti anlama konusunda her gün biraz daha zorlanmak gerekiyor.

Şimdi birde onlarca bekçi alındı işe başlayacakmış.

Hangi devirde yaşıyoruz avrupa şehirden halkın içinden polisini bile çekiyor göstermiyor biz neredeyse artık her bakkalın önüne bir bekçi polis yada güvenlik koyacağız bakkala giriş çıkışlar hatta evlerde balkona çıkışlar bile denetime girecek.

Peki neoluyor ne faydası oluyor sokaklar gene pislik yuvası suç her zamankinden fazla kısaca polisle askerle bekçiyle olmaz istersen her adama bir polis ver bir işe yaramaz eğitim seviseyi gelir seviyesi yükselmeden insana yatırım yapmadan olmaz.

Bu şekilde ilkel metotlara geri dönmüş oluruz sorun bekçi değil aslında polis ve ya güvenlik her neyse onlar her adım başı uygulama her adım başı kontrol insanlar buna isyan noktasına geldi 10 15 yıl önce 3 5 ayda bir anca kontrol olurdu şimdi ırak gibi sanki savaş var her hafta kaç kere nefes aldırrılmayacak seviyede uygulamalar var.

Önemli olan halka güvenmek halka bekçi dikmemek başına Allah peygamberimize ne diyor ya Muhammed sen onların başında bekçi değilsin kısaca  özgürlükler tehdit edilmediği sürece her türlü güvenliğe eyvALLAH.

Ama bu bekç işi gereksiz çünkü bir tane adam dolansa ne olur dolanmasa ne olur binlerce polisin içinde olan oluyorda ama inşALLAH ben yanılırım keşke faydası olsa keşke hırsızlıklar engellense o kadar ev hırsızlığı olmaya başladı ki baş edilecek gibi değil keşke hükümet haklı çıksa bekçiler faydalı olsa bizde buna dua ederiz ama diyorum ya eğitim iş istihtam olmadan zor yani bahçe yanıyor sen bahçeden iki ağacı söndürsen ne olur söndürmesen ne olur.

 

Allah yar ve yardımcımız olsun

 
Etiketler: GECE, BEKÇİLERİ, YADA, KARTALLARI,
Yorumlar
Haber Yazılımı