Yazı Detayı
06 Eylül 2016 - Salı 23:56 Bu yazı 1075 kez okundu
 
Çok Önemli Şener Mengene Uyarıyor Son Dakika
Şener Mengene
admin
 
 

Dengeler Ülkesi Türkiye

Türkiye dengeler ülkesi, ne doğu, ne batı, ne kuzey, nede güneye ait.
Küresel güçlerin ve dengelerin çatışmalarının tam merkezinde. Altantik ve Avsaya arasında sıkışmış durumda, doksan yıllık Atlantik Bloğun'dan Avrasya Bloğuna geçiş için ikinci denemeyi yapıyor.
Tabi yapılması gereken, bu sistemde hiçbir bloğa ait olmadan çıkarları doğrultusunda stratejik ve diplomatik mekik dokumak, daha fazla kazanım elde etmek olmalıdır.
Avrasya Bloğunda da çok ciddi sorunlar var, gelecekte bunlar ortaya çıkacak, bu nedenle uzun vadeli sürdürülmesi mümkün değildir.
Bakınız, Kırım ve Karabağ'da Rusya, Çin'de Doğu Türkistan, Iran'da Güney Azarbayan ile sorunlarımız var, bu sorunların adil olarak çözümünü gerçekleştirirlerse Avrasya Bloğunda kalalım.
NATO bizden ayrılma diyecek.
Türkiye Atlantik'ten Avrasya Bloğuna geçişini yaptı.
Türkiye'yi çok oyaladılar, sözlerini tutmadılar, terörü desteklediler, muavenet muhribimizi vurdular,  Avrupa Birliğine almadılar. Kıbrıs'ta Türk tarafı Annan planına evet dedi, Rum tarafı hayır dedi, buna rağmen Rum tarafını AB'ye üye yaptılar. Tamamen çelişkilerle dolu, tutarsız davranışlar, Türkiye'ye iki yüzlü diplomasi uyguladılar.
Rus uçağı düşürülmesinde NATO'nun da etkisi var, buna rağmen Türkiye'nin yanında durmadılar, Rusya ile aranızda anlaşın dediler.
Bu nedenle Türkiye bir yere ait olmadan, tarafsız ve bağımsız kalarak, Avrupa Birliği, Avrasya Birliği ve  NATO ile ilişkilerini gözden geçirmeli, Vatikan, Ingiltere, Israil,  Almanya, Fransa, Ispanya, ABD, Rusya, Çin, Iran, Italya arasında dost ve düşman olmadan diplomatik ve stratejik mekik dokumalıdır. 
Düşmanımızın düşmanı ile dost olmadan sadece çıkarlarımız doğrultusunda işbirliği yapabiliriz ama bunu asla dostluk olarak algılamayalım, daha sonra çıkarlarımız çatışınca düşman olma durumunda kalabiliriz.
Türkiye yeni bir yol haritası çizdi, bu harita da NATO'ya yer yok, ikna için gelecekler, bir takım tavizler verecekler, yarım elma gönül alma misali klasik elde tutma ve oyalama stratejileri ile bir paket sunacaklar.
Türkiye illa bir yere ait olmak istiyorsa, Türk Birliğini kurmalı ve Türk Dünyasına ait olmalıdır.

 
Etiketler: Çok, Önemli, Şener, Mengene, Uyarıyor, Son, Dakika,
Yorumlar
Haber Yazılımı